Niko Kovač i njegov Eintracht pobijedili Borussiju Dortmund te nastavili odličan niz.

Niko Kovač srušio Borussiju Dortmund!

Hrvatski trener na klupi njemačkog bundesligaša Eintrachta iz Frankfurta Niko Kovač ostvario je veliki uspjeh. Naime, na domaćem terenu njegov Eintracht uspio je svladati njemačkog giganta Borussiju iz Dortmunda s 2:1. Pobjeda je tim slađa jer je u prošlom kolu Borussia svladala branitelja naslova Bayerna iz Munchena. Na papiru je gost iz Dortmunda bio favorit, ali Eintracht ove sezone igra iznad svih očekivanja i najljepša su priča Bundeslige nakon Red Bull Leipziga.

Na prepunoj Commerzbank-Areni sučelili su se klubovi koji su prije ove utakmice imali isti broj bodova na ljestvici. Igrači obiju momčadi pružili su gledateljima odličnu predstavu prepunu prilika na obje strane. Prvi do pogotka dolaze domaćini odmah nakon povratka s predaha, točnije u 46. minuti kada je strijelac bio Mađar Szabolcs Huszti. Po desnoj strani je prošao Timothy Chandler i poslao prizemnu loptu na vrh šestnaesterca gdje pronalazi Husztija koji precizno zabija loptu ispod prečke. U 77. minuti Borussia dolazi do izjednačenja. Strijelac je bio najbolji strijelac lige Pierre-Emerick Aubameyang udarcem glavom nakon ubačaja Ousmanea Dembelea. Međutim, već u sljedećem napadu, točnije u 79. minuti, Eintracht vraća prednost pogotkom švicarskog napadača Harisa Seferovića s ruba šestnaesterca. Precizno je pogodio donji lijevi kut, a asistirao mu je strijelac prvog pogotka Huszti. Pred sam kraj utakmice Borussia je mogla doći do izjednačenja nakon udarca Dembelea, ali prečka je spasila Eintracht.

Spomenuta pobjeda Eintrachta je treća zaredom  i trenutno se nalaze na odličnom trećem mjestu s osvojenih 24 bodova, a ukupno šest utakmica zaredom ne znaju za poraz. Borussia je ovim porazom trenutno na šestom mjestu ljestvice s osvojenih 21 bodom. U sljedećem kolu Kovačev Eintracht gostuje kod dvanaestoplasiranog Augsburga.