Niko Kovač za rođendan ‘otkinuo’ bod prvaku Bayernu, novi gol Kramarića

Danas je odigrano nekoliko novih utakmica sedmog kola Bundeslige.

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača uspio je zaustaviti njemačkog prvaka Bayerna, odigravši 2:2 na domaćem terenu. Odličan je to poklon za hrvatskog stručnjaka koji danas slavi 45. rođendan, a rezultat na kraju utakmice svakako nije poklon jer je Frankfurt pokazao jako dobru igru protiv najmoćnijeg njemačkog tima. ‘Bavarci’ su poveli u 10. minuti golom Robbena, ali je Frankfurt hrabrom igrom poravnao u 43. minuti preko Husztija. Bayern je u 62. minuti opet poveo, ovog puta preko Kimmicha, da bi tri minute kasnije drugi žuti karton dobio Huszti, strijelac prvog gola Frankfurta. I s igračem manje domaći su stigli do boda, a strijelac je bio Fabian u 78. minuti. Hrvatski napadač Ante Rebić igrao je do 67. minute. Frankfurt se nakon sedam utakmica nalazi na sedmoj poziciji s 11 osvojenih bodova.

Momčad Hoffenheima rezultatom 2:1 je svladala Freiburg na domaćem terenu. Svih 90 minuta za domaće je odigrao Andrej Kramarić čiji je gol i donio tri boda njegovoj ekipi. Hoffenheim je poveo u 34. minuti golom Wagnera što je bio konačan rezultat prvoga poluvremena. Freiburg je do izjednačenja stigao u 77. minuti pogotkom Niederlechnera , ali je Hoffenheim do pobjede stigao u 81. minuti kada je naš Kramarić realizirao kazneni udarac. Hoffenheim se nakon sedam utakmica nalazi na petoj poziciji.

U drugim utakmicama u tom terminu, valja spomenuti gostujući remi HSV-a protiv Borussie Monchegladbach. Alen Halilović utakmicu je odgledao s klupe.