Europska liga: Kalinić dvostruki strijelac u pobjedi Dnipra, Vida zabio za kijevski Dinamo

Skupina F, 4. kolo: Karabakh - Dnipro 1:2

Nikola Kalinić/Getty Images

Nogometaši Dnipra pobijedili su  Karabakh na gostovanju u utakmici 4. kola Europske lige. Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić zabio je dva pogotka za goste koji su se ovom pobjedom vratili u igru za drugi krug natjecanja.

Kalinić je Dnipro doveo u vodstvo u 15. minuti na asistenciju Zozulye. Domaćin je izjednačio golom Georgea u 36. minuti. Ipak, hrvatski reprezentativac ponovo je bio precizan u 73. minuti na asistenciju Fedetskog. Nikola Kalinić odigrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton.Ivan Strinić također je požutio, a igrao je prvo poluvrijeme nakon kojega ga je zamijenio Kankava.

Kijevski Dinamo pobijedio je AaB 2:0. Prvi gol na utakmici postigao je Domagoj Vida u 70. minuti. Saint-Étienne i Inter remizirali su 1:1, Mateo Kovačić igrao je do 74. minute. Wolfsburg je nadigrao Krasnodar 5:1, Ivan Perišić igrao je za njemački sastav prvo poluvrijeme.