Nishikori šokirao Federera u prvom kolu

Nishikori je iskoristio obje prilike za break u meču.

Prvog dana završnog Nitto ATP finala u londonskoj O2 Areni jedan od glavnih favorita za osvajanje turnira Roger Federer poražen je od Japanca Keija Nishikorija i sada se nalazi u teškoj situaciji za prolazak u polufinale.

Omaleni Japanac savladao je Švicarca u dva seta rezultatom 7:6 6:3. Prvi set oba su tenisača čvrsto držala svoj servis, niti jedan nije dopustio priliku za obrat, no Federer je bio malo sigurniji na servisu. Ipak u tie breaku, Kei pri vodstvu 2:1 radi dvostruki minibreak koji je uspio zadržati za osvajanje seta.

Federer je sjajno otvorio drugi set tako što je oduzeo servis, ali već u sljedećem gemu Nishikori uzvraća, da bi kod 3:2 još jednom uspio doći do obrata i priveo meč kraju za veliku pobjedu vrijednu polufinala.

U prvom meču grupe Kevin Anderson je bio uvjerljiv protiv Dominica Thiema. Pri vodstvu 2:1 u prvom setu, Anderson radi break, imao je nakon toga još dvije prilike za podebljati vodstvo, ali nije ih iskoristio, no nije ni trebao jer je bio neprikosnoven na servisu.

U drugom setu je Thiem stabilizirao servis i zadržao ga do 13. igre. Prvu mini prednost od 3:1 je odmah prokockao, zatim je imao dvije set lopte kod 7:6 i 9:8, ali Anderson je predobro servirao, a nakon što je kod 10:10 uzeo poen na Thiemov servis, asom je završio meč.