US Open: Ništa od ponavljanja 2014. godine, Čilić ispao neočekivanim porazom od Schwartzmana!

Naš najbolji reket, Marin Čilić, u trećem je kolu US Opena zaustavljen od 29. nositelja i 33. igrača svijeta, Argentinca Diega Schwartzmana nakon četiri seta te tri i pol sata igre. Tako je mladi Argentinac prvi put došao do osmine finala Grand Slama, budući da mu je dosad najbolji rezultat bio onaj iz Roland Garrosa u trećem kolu.

U prvome je setu dva puta oduzimao servis, imao nekoliko prilika za break, da bi pri vodstvu 5:3 Argentinac odnio break te zakomplicirao situaciju našem tenisaču. Na sreću, Čilić je pri 5:5 uspio doći do break lopte te prvog seta. U drugom je setu pak lovio rezultat, da bi vratio break zaostatka pri 5:5, no Schwartzman dolazi do 6:5 te na kraju i uzima set sa 7:5. Treći set nakon 4:2 za protivnika preokreće na svoju stranu, ali gubi servis za 6:5, a u konačnici i set. U četvrtom setu je imao priliku za povratak u meč, no ne iskoristivši dvije break lopte ostao je bez plasmana u osminu finala US Opena.

Previše pogrešaka, čak njih 80, postotak ubačaja prvog servisa od 55 posto, 32 posto realizacije poena nakon drugog servisa te devet izgubljenih servis lopti dovelo je do ovakvog neželjenog raspleta.