Nizozemska ima prvake: PSV Eindhoven osigurao naslov!

PSV Eindhoven razbio Ajax na domaćem terenu!

U 31. kolu (tri kola prije kraja) nizozemska Eredivisie, PSV Eindhoven je osigurao naslov prvaka! Slavio je kod kuće pobjedu od 3:0 protiv trenutno drugoplasiranog Ajaxa.

Prvi je pogodak zabio Gastón Pereiro u 23. minuti. Navijači su u euforiji sišli s tribina i u silnom veselju dotrčali do ograde uz teren gdje su zajedno slavili s igračima. 15 minuta kasnije, prepun Philips stadion dobiva razlog više za slavlje – Luuk de Jong glavom zabija za 2:0 i tako smanjuje šanse Ajaxu.

Redari su imali mnogo posla s obzirom na to da su neki navijači završili na travnjaku. Dok se jedna strana veselila, druga strana je iz ljutnje zapalila stolice na svojem dijelu tribine i bakljama gađala PSV-ove igrače. Na sreću, policija je na vrijeme smirila nerede. U međuvremenu, ulice, kafići i trgovi Eindhovena slavili su uz baklje, iako je tek prvo poluvrijeme bilo gotovo. Preostale nade za Ajax su se srušile u 54. minuti pogotkom Stevena Bergwijna. Ajaxovi igrači nisu skrili svoj bijes. Svoj drugi žuti karton zaradio je Tagliaficio u 81. minuti, a minutu kasnije Siem de Jong dobija izravni crveni. Ajax susret završava s devet igrača.

PSV je došao do novog naslova nakon dvije godine stanke od trijumfa, a Ajax bi mogao četvrtu sezonu u nizu završiti na drugom mjestu. Najveće slavlje i najljepši trenuci za domaćine uslijedili su kada je na stadion stigao pehar. Za PSV-ova menadžera Phillipa Cocua, ovo je treći naslov u zadnje četiri godine.