Njemačka-Poljska 0:0 Prva utakmica bez golova, Lewandowski & Co zaustavili svjetske prvake

Elf bolji u prvom, Poljska u drugom poluvremenu... Podjela bodova realan je i pravedan rasplet u pariškoj noći

Lewandowski u Elfov blok (@uefaeuro)

Zakuhalo se i u Skupini C! Danas… Dva rezultata kakve je malo tko očekivao. Najprije Sj.Irska-Ukrajina 2:0, a onda navečer na Stade de Franceu: Njemačka-Poljska 0:0.

Ukrajina je već ispala iz svih kombinacija za prolazak u nokaut-fazu pa bi u zadnjem kolu kontra Poljske mogla ići lakše, rasterećenije. A Sj.Irci su u deliriju od sreće, ali ih u utorak čekaju – Nijemci. Svjetski prvaci koji su s Poljskom odigrali prvu utakmicu ovog Eura na kojoj nije pao nijedan gol i u kojoj su trijumfu bliži bili – Poljaci. Arek Milik je promašio dvije… Ono, baš 100%-ne šanse. Čovjek koji je u prvom kolu Poljskoj donio pobjedu, jučer im je svojom lošom realizacijom tu pobjedu oduzeo.

Premda nije bilo jako nezadovoljnih nakon ‘svakome po bod’ raspleta. Njemačka je bila poduzetnija, opasnija i bolja u prvom, a Poljska u drugom poluvremenu. Joachim Low je u zadnoj liniji opet mogao računati na Hummelsa, a u napadu je još jednom optirao za ‘falso nueve’ ulogu Maria Gotzea. U 66. tj. 72. minuti pokušao je sa Schurrleom odnosno klasičnim ‘sidrunom’ Gomezom… Uzalud. Poljska je, posve zasluženo, svjetskim prvacima uskratila pobjedu i sebe dovela u situaciju da sa bodom u zadnjem kolu protiv (demotivirane) Ukrajine sigurno ide dalje, a budući je najvjerojatnije da će Nijemci pobijediti Sj.Irce, Poljaci bi u tom slučaju išli dalje i ako izgube “sa 120 razlike”.

Hvala Vam što ste i danas bili sa hrvatskom reprezentacijom… A sigurno ćete biti i sutra jer sutra igra HRVATSKA!!! Od 18 sati, u Saint-Ettieneu igramo s Češkom. Čitamo se sutra, ovdje na portalu, na Facebooku, na Twitteru… Svi kao jedno, a IZNAD SVIH – HRVATSKA!

Njemačka-Poljska 0:0

Njemačka (4-2-3-1): Neuer; Howedes, Boateng, Hummels, Hector; Kroos, Khedira; Muller, Ozil, Draxler (72′ Gomez); Gotze (66′ Schurrle). Izbornik: Low.

Poljska (4-4-2): Fabianski; Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk; Grosicki (87′ Peszko), Krychowiak, Maczynski (76′ Jodlowiec), Blaszczykowski (80′ Kapustka); Milik, Lewandowski. Izbornik: Nawalka.

St-Denis, Stade de France. Gledatelja: 75.000. Sudac: Kuipers (Nizozemska). Žuti kartoni: Khedira (3′), Ozil (34′), Maczzynski (45), Grosicki (55′), Boateng (67′).