Njemačka s 3:0 protiv Slovačke izborila četvrtfinale

Impresivni Elf čeka pobjednika para Španjolska-Italija za mega-četvrtfinale!

Završila je utakmica osmine finale između Njemačka i Slovačke rezultatom ( 3:0).  U četvrtfinale tako ide Njemačka i zasluženo jer je u današnjem dvoboju pružila odličnu igru. Bilo je napeto i dinamično. Nijemci su  pokazivali nadmoć  i cijelo vrijeme napadali brzim kontrama dok su Slovaci  postepeno gradili napad.

Do prvog gola Njemačka je stigla već u 8.minuti nakon izvođenja kornera. Izveo ga je Toni Kroos,  ali je slovačka obrana izbila loptu koja se potom odbila nazad, a pokupio ju je Jerome Boateng  tik izvan šestnaesterca. Bez predomišljanja je ispalio torpedo unutar lijeve stative i gol. Njemačka je povela 1:0.

Već u 12.minuti moglo je biti 2:0 za Njemačku. Martin Skrtel je bio preagresivan u borbi za loptu i suđen je jedanaesterac. Puca  Ozil, no Kozacik ga čita i uspješno brani njegov pokušaj. U 24. minuti Ozil ponovno pokušava,  pucao je unutar šesnaesterca, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored lijeve stative.

Do kraja prvog poluvremena šansa za Slovačku mogla je biti ona u 41.minuti kada je Juraj Kucka dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao glavom pod prečku, ali je golman fantastično reagirao i obranio mu šut. Lopta prelazi gol-aut liniju. Slovačka ima priliku ugroziti suparnički gol, no ne uspijeva. Brza kontra Njemačke i evo gola. Na asistenciju Draxlera, Gomez u 43. minuti zabija za vodstvo Njemačke 2:0.

U drugom poluvremenu Slovačka ima veliki posjed lopte i na taj način kontrolira igru, no ne uspijeva parirati Njemačkoj koja stalno napada i stvara šanse. U 63.minuti Toni Kros ubacuje loptu u šesnaesterac Mats Hummels  puca glavom,  ali mu je šut blokiran, no tu je zato  Julian Draxler  koji ne ostavlja golmanu ni mrvicu šanse. Njemačka sada vodi 3:0.

Slovačka je ozbiljno zaprijetila u 68.minuti kada je Jan Durica ispalio projektil, no lopta je prozujala nekoliko centimentara pored desne stative. I više manje do 90.minute to je to, no onda 2 minute sudačke nadoknade i moglo je biti  4:o za Njemačku. Toni Kroos  je propustio stopostotnu šansu, našao se sam ispred gola i uputio udarac iz prve, no  Kozacik je  perfektno spriječio da lopta uđe u mrežu i tu je kraj.

Njemačka je ušla među najboljih osam i čeka pobjednika para Španjolska-Italija za: mega-četvrtfinale.

Njemačka – Slovačka 3:o

Strijelci: 1:0  (Boateng 8′), 2:0  (Gomez 43′), 3:0 (Draxler 63′)

Njemačka (4-2-3-1):Neuer; Kimmich,Boateng ( Howedes 72′), Hummels, Hector; Kroos,Khedira (Schweinsteiger 76′); Muller, Ozil,Draxler ( Podolski  72′); Gomez. Izbornik: Low.

Slovačka (4-3-3): Kozacik; Gyomber (Salata 84′), Durica, Skrtel, Pekarik; Hamsik, Skriniar, Hrosovsky; Weiss (Gregus 46′), Duris (Sestak 64′), Kucka. Izbornik: Kozak .

Villeneuve d’Ascq Stadion Pierre-Mauroy . Gledatelja:44 312 . Sudac: Szymon Marciniak (Poljska).

Žuti kartoni: Skrtel (13′), Kimmich (46′), Hummels (67′), Kucka (90+1′).