Njemački prvak pao u Areni: Zagreb do pobjede protiv Lowena

Ludilo u Areni. Sjajni Zagrebaši u nastavku došli do bodova protiv prvaka Njemačke

Sjajna utakmica  u Areni. Ludi preokret u drugom poluvremenu donio je bodove Zagrebašima. U Areni Zagreb oko 5.000 gledatelja uživalo je u sjajnoj utakmici i preokretu Zagreba u drugom dijelu. Zagrebaši su u nastavku primili samo 6 golova. Rezultat na kraju utakmice bio je 25:21 (10:15).

Zagrebaši su u utakmicu ušli s velikom željom da napokon dođu do bodova. Gosti su igrali vrlo dobru obranu u prvom dijelu. Prvih desetak minuta susret je bio izjednačen ali u nastavku se Zagreb pogubio i s nekoliko grešaka u napadu dopušta Lowenu da ode na prednost od pet golova razlike 10:15 i  tako se odlazi na odmor.

Gosti su u nastavku već sebi upisali bodove, ali su zaboravili da na drugoj strani stoje igrači Zagreba. Ušli su u drugi dio pomalo opušteno. Zagrebaši su to iskoristili i ubacili ne u jednu nego u dvije brzine više i doslovno razbili Lowen. Gosti su izgledali slabašno pored Mandalinića, sjajnog mladog Jotića i ekipe. Zagreb je odlično izgledao u obrani, ‘majstori obrane’ Markovski i Tonči Valčić nisu dopustili Nijemcima da se samo tako približe golu Zagreba. Lowen nije 10 minuta zabio gol u nastavku, Zagreb je imao seriju 5:0 došao do 15:15, a onda je nakon 9.45 u nastavku Mensah zabio prvi za Lowen. Ali do kraja Lowen je uspio zabiti samo još pet golova, a Zagreb je utrpao 15 golova golmanu Lowena u drugom dijelu i došao do velike pobjede u Ligi prvaka.

Zagreb je još jednom pokazao srce, i veliku borbenost i zasluženo još jednom srušio prvaka Njemačke. Bravo Zagreb!

Arena Zagreb. Gledatelja 5.000. Suci: Zotin i Volodkov (Rusija); Delegat EHF: Bebetos (Grčka).

PPD ZAGREB: Stevanović (1), Skok (10+1); Ereš, S. Vujić, Kontrec, Vori 5, Cingesar 1, Šebetić 3, Marković 2, Horvat 3 (1), J. Valčić 3, Jotić 3, T. Valčić, Mandalinić 2, Miklavčić 2, Markoski.
Trener Silvio Ivandija

RN LOWEN: Appelgreen (7), Bauer; Schmidt 2, Sigurdsson 1 (1), Manaskov 5, Baena 1, Steinhauser 3, Mensah 4, Pekeler 1, Grotzky 1, Abt, Reinkind, Guardiola 1, Pettersson 1, Ekdahl du Ritz 1.