Nogometaši Brazila pobijedili Panamu u pripremnoj utakmici za SP

Brazil - Panama 4:0. Napadač Barcelone otvorio je golijadu iz slobodnog udarca u 27. minuti, a na početku drugog poluvremena atraktivno je petom uposlio Hulka. Još su zabili Dani Alves i Willian

Nogometaši Brazila slave pogodak protiv Paname/Getty Images

Luiz Felipe Scolari izveo je najjači sastav Brazila u pretposljednoj pripremi za Svjetsko nogometno prvenstvo, u kojoj su domaćini sa 4-0 u Goiâniji deklasirali Panamu.

Igrač utakmice bio je Neymar, koji je u 27. minuti otvorio golijadu atraktivnim slobodnim udarcem, a u 46. je petom asisitrao za treći pogodak kojeg je zabio Hulk. Na listu strijelaca su se još upisali Dani Alves (40., asistirao mu Oscar) te Willian (73., Maxwell).

Brazil je u otvaranju utakmice igrao vrlo suzdržano, gotovo podređeno, no Neymar je slobodnjakom s 20-ak metara koji je završio u rašljama brzo usmjerio utakmicu u očekivane vode. Jednako je impresivan bio pogodak Danija Alvesa, koji je iznenadio gostujućeg vratara snažnim prizemnim udarcem s otprilike 18 metara.

Brazilci generalnu probu za utakmicu protiv Hrvatske na otvaranju SP-a imaju u petak u 21 sat u São Paulu protiv Srbije.