Nogometaši Rijeke pobijedili Dinamo i osvojili treći Kup Hrvatske

Uzvratni susret finala Kupa: Rijeka - Dinamo 2:0. Rijeka je osvojila treći trofej od hrvatske samostalnosti

Slavlje nogometaša Rijeke/Foto Arsen Miletić

Uzvratna utakmica finala Kupa

RIJEKA – DINAMO 2:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 9000

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek) 7

Strijelci: 1:0 Mitrović (36), 2:0 Kvržić (81)

Žuti kartoni: Šimunić (14), Capan (20), Brezovec (39), Leovac (40), Ademi (64)

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac, Brezovec, Močinić, Moises (od 78′ Zlomislić), Kvržić, Jugović (od 86′ Mujanović), Kramarić  (od 90′ Sharbini).

DINAMO: Ježina, Pinto, Šimunić, Capan (od 46′ Lima), Pivarić, Ademi, Brozović, Antolić, Soudani, Halilović, Čop.

Nogometaši Rijeke pobjednici su Kupa Hrvatske. U sjajnoj atmosferi ispunjenog stadiona na Kantridi Rijeka je potvrdila prednost iz prve utakmice kada je na Maksimiru slavila 1:0.

Dinamo je na početku imao inicijativu, ali Rijeka je povela u 36. minuti. Brezovec je izveo korner, Ježina krivo procijenio let lopte i Mitrović je snažnim udarcem glavom poslao loptu u mrežu – 1:0.

Dinamo se pokušavao vratiti ali bez uspjeha. Rijeka je čekala svoju priliku, koju je na kraju dočekala u 81. minuti kada je Kvržić postavio konačnih 2:0.