Nogometašice Hrvatske poražene od Kameruna na turniru u Kini

Hrvatska će za treće mjesto igrati protiv Rusije.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija nalazi se na prijateljskom turniru u Kini. Uz izabranice Mate Prskala te domaću reprezentaciju, natječu se reprezentacije Rusije i Kameruna.

Hrvatska je u Wuhanu igrala polufinalni ogled protiv Kameruna, a pobjedu 2:1 je odnijela afrička reprezentacija.

Kamerunke su povele preko Ngono Mani u 33. minuti, a Osječanka Izabela Lojna izjednačila je rezultat u 63. minuti. Pobjedu i prolaz u finale Kamerunu donijela je Akaba Edoa šest minuta prije kraja susreta.

U drugom polufinalu Kina je s visokih 4:1 bila bolja od Rusije, tako da će se u finalu susresti Kina – Kamerun, dok će utakmicu za treće mjesto igrati Hrvatska – Rusija.  Taj je ogled na rasporedu u nedjelju, 7. travnja.