Nogometašice remizirale s Mađarskom u kvalifikacijama za Euro

Hrvatska - Mađarska 1:1 (0:1)...

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u trećoj je utakmici kvalifikacija za odlazak na smotru najboljih Staroga kontinenta u Osijeku ugostila Mađarsku te izborila remi (1:1).

Hrvatice su od početka utakmice češće prijetile na stadionu Gradski vrt, no prva je do prednosti stigla gostujuća ekipa. Mrežu Doris Bačić zatresla je Jakabfi u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, nakon što je kazneni udarac skrivila Kristina Nevrkla.

Naše su nogometašice u nastavku od prve minute krenule po poravnanje, a donijela ga je konačno Maja Joščak u 68. minuti. Asistirala joj je pak Bojčić, koja je samo minutu ranije u igru ušla s klupe.

Sastav Zvonimira Kolaka u samoj je završnici imao i šansu za pobjedu, no naposljetku je ipak ostalo 1:1, čime je i Hrvatska zadržala drugu poziciju u skupini 5 kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Hrvatska: Bačić, Čop, Nevrkla, Miočević, Joščak, Baban (od 67′ Bojčić), Landeka, Maltašić (od 77′ Kušar), Šundov, Šalek ( Conjar), Lojna. Izbornik: Z. Kolak.