Nova pobjeda PPD Zagreba u SEHA ligi, još su dvije potrebne za osigurati Final Four

Zlatko Horvat još jednom je bio najbolji strijelac na utakmici.

Samo dva dana nakon gostovanja u Ljubuškom, rukometaši PPD Zagreba dočekali su u Sutinskim vrelima Vojvodinu u 13. kolu SEHA Gazprom lige i upisali pobjedu 25:23.

PPD Zagreb – Vojvodina 13:12 (25:23)

PPD Zagreb: Ristanović, Kastelic; Ereš 1, Vistorop, Mrakovčić 2, Božić Pavletić 4, Kontrec 1, Burić, Sršen 1, Horvat 8, Šušnja 2, Potočnik, Jotić, Mandić 1, Hrstić, Bičanić 5, Vekić.

Vojvodina: Nicić, Perović; Milić, Mirković 1, Čelica 1, Perović, Marijanac 2, Prodanović, Stanković 2, Nikolić 5, Trkulja, Milašević, Grozdanić 6, Vučičević 6.

Zagrebaši su otvorili utakmicu s fenomenalnih 6:0, a prvak Srbije je malo po malo smanjivao zaostatak i na poluvrijeme se otišlo sa minimalnih 13:12. Igrači Vojvodine držali su minimalni zaostatak sve do posljednjih 10 minuta utakmice, kada Zagreb uspjeva doći do dva pogotka prednosti, a tom razlikom pogodaka završio je susret.

Najbolji u redovima hrvatskog prvaka bili su Zlatko Horvat s osam te Damir Bičanić s pet pogodaka, dok su na drugoj strani dobrom otporu novosadske ekipe pridonijeli Nemanja Vučičević i Miloš Grozdanić svaki sa šest zgoditaka, a jedan manje dodao je i Jovica Nikolić.

Nakon 13 odigranih utakmica, Zagreb i Vardar drže vodeću poziciju sa 33 osvojena boda. Do kraja osnovnog dijela prvenstva ostalo im je pet utakmica, a za osiguranje nastupa na Final Fouru potrebne su još dvije pobjede ili u slučaju kiksa Meskhova i manje, a Meskhov već za tri dana ima teško gostovanje u Prešovu, a kasnije i gostovanja kod Vardara i Nexea te domaćinstvo protiv Zagreba.