Novak Đoković osvojio Australian Open

U finalu je srpski tenisač bio bolji od šestog nositelja Britanca Andyja Murraya rezultatom 7-6(5) 6-7(4) 6-3 6-0.

Novak Đoković/Getty Images

Novak Đoković u svojem je petom finalu na prvom Grand slamu sezone došao do petog naslova. Bio mu je to ukupno osmi osvojeni Grand slam u karijeri. Nakon tri sata i 39 minuta igre svladao je Andyja Murraya koji je odigrao odličan turnir u Australiji, ali nakon US Opena i Wimbledona nije uspio doći do svojeg trećeg naslova na jednom od najjača četiri turnira sezone.

Prva dva seta trajala su ukupno dva i pol sata. Nakon dva tie-breaka rezultat je bio 1:1 u setovima i pobjednik se nije nazirao. Ipak u trećem i četvrtom setu Đoković je demonstrirao moć i prepustio Britancu samo tri gema u trećem setu i to je bilo sve od Murraya.

Nakon samo 28 minuta četvrtog seta 27-godišnji Đoković počeo je slaviti svoj osmi Grand slam naslov.