Nove pobjede hrvatskih tenisača u parovima na Indian Wellsu

Bilo bi lijepo vidjeti kada bi Dodig i Pavić zajedno igrali parove, ako ne na touru barem u Davis Cupu za reprezentaciju.

Dva naša najbolja tenisača u igri parova, Mate Pavić i Ivan Dodig plasirali su se sa svojim partnerima u četvrtfinale prvog ovogodišnjeg Masters 1000 turnira koji se igra u Indian Wellsu.

Vodeći na atp race listi u konkurenciji parova Mate Pavić i Oliver Marach sa 7:5 i 6:2 bili su bolji od Talijana Fabija Fogninija i Pakistanca Aisam Ul Haq Qureshija. Imali su Pavić i Marach već u prvom gemu tri prilike za obrat, ali nisu ih uspjeli iskoristiti, svoj servis su držali perfektno, a u samoj završnici uoči tie breaka iskoristili su novu šansu i mirno priveli set kraju. Drugi set su sjajno otvorili, otišli su na prednost od 4:1, pa su si dopustili luksuz izgubiti servu, no ubrzo su i to nadoknadili i lagano rješili meč u svoju korist.

Drugi naš tenisač koji se nalazi u samom vrhu, Ivan Dodig odigrao je odličan meč zajedno sa svojim novim partnerom Rajeev Ramom, a sa laganih 6:2, 6:2 ispratili su sa turnira bivšeg Ramovog suigrača Ravena Klaasena i Michaela Venusa. Krenuli su Dodig i Ram loše u set, međutim ispravili su najbrže što su mogli početnu pogrešku i potom odjurili do prvog seta. Drugi set opet dolaze do breaka iz prvog pokušaja, a isto su napravili i kod vodstva 5:2 za pobjedu nakon samo sat vremena igre.

U četvrtfinalu će par Marach/Pavić igrati protiv španjolske kombinacije Feliciano Lopez i Marc Lopez, dok će Dodig/Ram za protivnike imati domaće tenisače Johna Isnera i Jacka Socka. Nijedna kombinacija nije se susretala međusobno dosada na touru.