Novigrad: Futsal reprezentacija poražena od prvaka Europe

Hrvatska vs Italija 1:2 (Jelavić 40'/ Lima 4', Schinino 7')

Hrvatska futsal reprezentacija poražena je u prvom od dva prijateljska dvoboja protiv aktualnih prvaka Europe Talijana. Azzuri su u dvoboju odigranom u utorak tijesno slavili rezultatom 2:1, dok će ‘mini Kockasti’ danas u Opatiji imati priliku za popravni.

U prvom poluvremenu Talijani su odmah na početku stekli željenu prednost od dva pogotka razlike pogocima naturaliziranog Brazilca Lime u četvrtoj, te Angela Schinina u sedmoj minuti.

Hrvatska je dobru igru s kraja prvog, prenijela i u drugo poluvrijeme, no samo je sjajni vratar Stefano Mammarella spasio Azzure od primljenog pogotka. Dugo priželjkivani zgoditak u mreži gostiju došao je prekasno, odnosno u posljednjoj minuti susreta kada je Toni Jelavić pogodio na asistenciju Matije Capara.

HRVATSKA: Ivo Jukić, Matija Capar, Jakov Grcić, Toni Jelavić, Duje Bajrušović, Saša Babić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Andrej Pandurević, Duško Martinac, Josip Suton, Franko Bilić, Luka Perić, Maro Đuraš, Matej Horvat, Marinko Šamija
Izbornik: Mato Stanković

ITALIJA: Stefano Mammarella, Marco Ercolessi, Gabriel Lima, Sergio Romano, Angelo Schinina, Massimo De Luca, Alessandro Patias, Rodolfo Fortino, Alex Merlim, Mauro Canal, Michele Miarelli, Daniel Giasson, Pablo Arian Viera, Juliao Murilo Ferreira, Vinicius Carlos dos Santos, G.Micoli
Izbornik: Roberto Menichelli