Novo zlato za Austriju, Hrvatice loše

Anna Fenninger svjetska je prvakinja u veleslalomu. Hrvatskih predstavnica nema među 30 najboljih.

Anna Fenninger/Getty Images

Anna Fenninger uvjerljiva je svjetska prvakinja u veleslalomu. Medalje su osvojile Viktorija Rebensburg i Jessica Lindel-Vikarby. Najbolja hrvatska predstavnica bila je nadarena Leona Popović na 37. mjestu.

Sjajna Austrijanka odlično je odvezla obje vožnje i zasluženo je osvojila svoju drugu medalju na Svjetskom prvenstvu. Viktoriji Rebensburg je najbolje vrijeme druge vožnje bilo dovoljno za srebro, a za pobjednicom zaostaje gotovo sekundu i pol. Brončana medalja jedan je od najvećih uspjeha u karijeri Jessice Lindel-Vikarby.

Leona Popović može biti zadovoljna 37. mjestom, ali zaostatak je bar dvije i pol sekunde prevelik. Iva Mišak bila je 38., dok je Andreja Komšić osvojila 44. mjesto. Saša Tršinski završila je na 52. poziciji.