KUP REGIJA (EAST DISTRICT - NS ZAGREB 0:5 (0:0)

NS ZAGREB DRUGOM POBJEDOM OSIGURAO ZAVRŠNICU

Hrvatski predstavnik u Uefinom Kupu regija, NS Zagreb, novim je uspjehom na kvalifikacijskom turniru izborio mjesto među osam najboljih.

Nakon pobjede nad mađarskim predstavnikom, East Regionom, NS Zagreb u drugom je kolu nadjačao i predstavnika Finske, East District, rezultatom 5:0.

U susretu u Nyiregyhazi na prvi se pogodak čekalo do 50. minute, kada je Štulec načeo Fince golom iz kaznenog udarca, a isti je igrač u 59. minuti povisio na 2:0.

U 71. i 73. minuti precizan je Lovrić za 4:0, a Štulec je postavio konačan rezultat deset minuta prije kraja.

Drugi susret drugog kola završen je pobjedom mađarskog East Regiona nad azerbajdžanskim Šarurom 6:0, a NS Zagreb osigurao je prvo mjesto na tablici i plasman na završni turnir, među osam najboljih amaterskih momčadi Europe. Završnica će biti odigrana krajem lipnja 2017. godine.

U trećem kolu NS Zagreb sastaje se sa Šarurom, 28. listopada s početkom u 13:00 sati.

Kup regija, Skupina 8.

Strijelci: 0:1 – Štulec (50′ – 11m), 0:2 – Štulec (59′), 0:3 – Lovrić (71′), 0:4 – Lovrić (73′), 0:5 – Štulec (80′)

NS Zagreb: Durdek, Mislimi (od 81′ Ribić), Mioković, Vrbat, Ivkovčić, Šimunić (od 74′ Brujić), Štulec, Filipović (od 46′ Lovrić), Krznar, Mandić, Vragolović. Trener: T. Gričar.