O.I. Rio 2016: Hrvatska poražena od Nigerije, sad punim ‘gasom’ na Litvu

Hrvatska reprezentacija je upisala poraz od Nigerije 90:76 (21:28, 22:11, 27:17, 20:20)

Hrvatska je upisala svoj drugi poraz na Olimpijskim igrama, bolja je bila Nigerija (90:76) koja je ovom pobjedom upisala svoju prvu na Olimpijskim igrama.

Dobro je Hrvatska ušla u utakmicu i prvu dionicu naši završavaju sa sedam koševa prednosti, no u drugoj četvrtini kreće Nigerija. Sredinom te četvrtine kreću trice koje su bile ‘oružje’ za koje Hrvatska nije imala rješenje.

Nigerija na poluvrijeme odlazi rezultatom 43:39, a treću četvrtinu dobivaju sa 27:17 i u posljednju četvrtinu odlaze sa 14 koševa prednosti. U posljednjoj četvrtini se Hrvatska u nekoliko navrata približavala i vraćala rezultatski nedostatak, no na kraju više nije bilo šanse. Nigerija je upisala svoju prvu pobjedu.

Najbolji u redovima Hrvatske bili su Bojan Bogdanović koji je ubacio 28 koševa, Roko Leni Ukić ubacio je 10.

“Odlično smo otvorili utakmicu i kontrolirali je u prvoj četvrtini. Tu smo izgubili ritam i nikako ga nismo uspjeli vratiti. Imali smo priliku za povratak u završnici, ali slomila nas je trica na 71:74”, rekao je izbornik Aleksandar Petrović.

Hrvatska će u posljednjem kolu igrati protiv Litve koja je izborila mjesto u četvrtfinalu, baš kao i Argentina. Za preostala dva mjesta kandidiraju sve četiri preostale reprezentacije. Ovisno o raspletu posljednjeg kola u kojem će Hrvatska imati prednost, jer će na teren posljednja, znat će treba li joj pobjeda za plasman u četvrtfinale.

“Nemamo što kalkulirati, ići ćemo punom snagom protiv Litve, bez obzira na druge rezultate, jer bi u slučaju poraza vjerojatno bili četvrti i išli na Amerikance u četvrtfinalu. Imamo dva dana za oporavak od ovog poraza i pripremu za utakmicu s Litvom”, zaključio je izbornik Petrović.

Uoči posljednjeg kola Litva i Argentina imaju učinak 3:1, Španjolska i Hrvatska su na 2:2, a Brazil i Nigerija na 1:3. Uoči dvoboja Hrvatske i Litve (utorak, 3.30 sati), sastat će se Brazil – Nigerija i Španjolska – Argentina.

HRVATSKA – NIGERIJA 76:90 (28:21, 11:22, 17:27, 20:20)
Carioca Arena 1
HRVATSKA: Babić 8, Krušlin, Stipčević, Simon 2, Hezonja 5, Šarić 7, Ukić 10, Planinić 9, Bilan 7, Šakić, Arapović, Bogdanović 28
NIGERIJA: Uzoh 2, Umeh 19, Diogu 10, Ere 14, Akognon 18, Oguchi 3, Okoye, Ogide 2, Gbinije 8, Lawal, Aminu 13, Ibekwe 1
SUCI: Anderson (SAD), Javor (Slovenija) i Beker (Australija).