O.I. Rio 2016: Hrvatski pritajeni adut bez finala u trostavu

Petar Gorša

Petar Gorša bio je pritajeni adut koji je gađao svoju najbolju sezonu u karijeri. Treći mu je to olimpijski nastup. U dva dosadašnja nije uspio do finala, a nažalost niti u ovom trećem.

Pobjednik Svjetskog kupa u Bakuu, peti u Munchenu, gađao je u Riju u tri discipline – trostav, puška ležeći i zračna puška.

Nažalost, jučer se nije uspio plasirati u finale discipline MK puška 50 m trostav. Gorša je od trostava najviše očekivao, posebice nakon odličnih rezultata u Svjetskom kupu. Na koncu je bio deveti sa 1,174 kruga, koliko su pogodili Nijemac Andre Link na sedmom i Talijan Niccolo Campriani na osmom mjestu. No, Link i Campriani su imali više pogodaka u centar.

Na 10 m zračna puška osvojio je sedmo mjesto, dok je u disciplini MK 50 m ležeći osvojio 20. mjesto.

Campriani je na kraju obranio zlato iz Londona s rezultatom 458.8 krugova, a srebro je osvojio najbolji iz kvalifikacija Rus Sergej Kamenskij sa 458.5 krugova. Brončano odličje  osvojio je Francuz Alexis Raynaud.