O.I. Rio 2016: Luka Bukić za pobjedu Hrvatske protiv Crne Gore

U derbiju 2. kola B skupine olimpijskog vaterpolskog turnira Hrvatska je pobijedila Crnu Goru 8:7 (2:2, 2:1, 1:2, 3:2).

Slavlje pobjede Rio 2016 foto: HVS

U neizvjesnoj utakmici pobjednički pogodak postigao je Luka Bukić osam sekundi prije kraja susreta.

“Ovo je moj prvi odlučujući gol za pobjedu u seniorskoj konkurenciji i vrlo sam sretan. Nisam razmišljao u kontri, samo sam reagirao instinktivno i zabio. Protiv Crnogoraca je uvijek tvrdo jer se odlično poznajemo”, rekao je Luka.

Luka Bukić

Luka Bukić

Bila je to utakmica u kojoj su naši vaterpolisti vodili praktički cijelo vrijeme i u nekoliko navrata su mogli prelomiti utakmicu, no slaba realizacija igrača više i niz promašenih zicera umalo su nas koštali uspjeha. Obranom se istaknuo sjajni  Josip Pavić, koji je skupio 12 obrana.

Kako je to izgledalo jučer u bazenu? Hrvatska je vodila 1:0 i 2:1, potom je Crna Gora okrenula rezultat u svoju korist (3:2), no do kraja druge četvrtine Burić i Sukno su vratili naše vaterpoliste u vodstvo. U trećoj četvrtini Hrvatska je imala i najveću prednost na utakmici, 5:3, no u tim trenucima nije uspjela slomiti suparnika. Crna Gora se vratila golovima Janovića i Ivovića i u posljednjih osam minuta ušlo se rezultatom 5:5.

U posljednjoj četvrtini napokon je proradila i naša igra s igračem više. Do zadnje dionice realizirali smo samo jednu od pet prilika s igračem više, a u posljednjoj četvrtini obje situacije u kojoj smo imali igraču prednost. Kod vodstva 7:6 Hrvatska je ispustila dva zicera, što je kaznio Janović izjednačivši na 7:7. Crna Gora je 45 sekundi prije kraja utakmice imala igrača više i moglo je biti opasno,  ali ipak u zadnjem napadu  Luka Bukić je postigao pogodak za našu pobjedu.

Sandro Sukno, Luka Lončar i Luka Bukić predvodili su hrvatsku reprezentaciju s po dva gola, a među strijelce su se upisali i Damir Burić i Maro Joković. U crnogorskim redovima istaknuli su se Darko Brguljan i Mladan Janović s po dva gola.

U ostalim susretima 2. kola iz naše skupine Italija je pobijedila Francusku 11:8, a Španjolska je slavila protiv SAD-a 10:9.

Na ljestvici vode Hrvatska i Italija s po četiri boda, Crna Gora i Španjolska imaju po dva boda, dok su Francuska i SAD bez bodova

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Petković , Lončar 2, Joković 1, Bukić 2, Macan, Bušlje , Sukno 2, Krapić, Šetka , Garcia, Bijač.
CRNA GORA: Šćepanović, Radić, Ivović 2, Radović, Janović 1, Dr.Brguljan 1, Klikovac, Petrović 1, Pasković, Da.Brguljan 2, Čučković, Mišić, Jokić

Sljedeći susret igra se 10. kolovoza, a sastaju se Hrvatska – Španjolska, Crna Gora – Italija i Francuska – SAD.

Susret je najavio  Španjolac s hrvatskom kapicom Javier Garcia rekavši:

“Pa bit će jako čudno igrati protiv svojih, u reprezentaciji Španjolske imam puno bivših suigrača iz Barcelonette, no prijateljstvo će prestati kad počne utakmica. Cijela moja obitelj će navijati za  Hrvatsku i mene.”