Obradoviću deveti naslov, Fenerbahče je prvak Europe

Novi pobjednik Eurolige je najveći favorit Fenerbahče koji je u finalu Final foura s uvjerljivih 80:64 svladao grčki Olympiakos.

U finalu Final Foura košarkaške Eurolige održanom u Istanbulu susreli su se FenerbahčeOlympiakos. Turci su bili favoriti cijelog natjecanja te Final Foura dok su Grci iznenađenjem protiv CSKA uopće ušli u finale. Fener je potvrdio status favorita i slavio uvjerljivih 80:64.

Bila je momčad Željka Obradovića bolja od samog početka susreta. Već nakon četiri minute vodili su 13:6, a do kraja četvrtine malo i povećali vodstvo i na prvi predah otišli sa 26:18. Do prve dvoznamenkaste prednosti stigli su u 17. minuti kada su vodili 35:25, ali Grci su do poluvremena malo smanjili zaostatak i na odmor odlaze s podnošljivih minus pet, 39:34. Prvih pet minuta uspijevali su držati takav priključak iako nisu niti jednom došli u pirliku izjednačiti ili povesti. Onda su igrači turske momčadi napravili seriju 11-2 u dvije i pol minute i otišli na 57:44 i time prelomili utakmicu. Posljednja četvrtina je za obje momčadi bila samo odrađivanje posla, najviše je bilo i plus dvadeset kod 78:58 nešto više od tri minute do kraja. Onda su se igrači Fenera malo opustili te Olympiakos smanjue na konačnih 16 razlike.

Turksu momčad do pobjede je predvodio MVP Final Foura Ekpe Udoh koji je odigrao sjajnu partiju na obje strane terena. Imao je samo deset poena, ali uz to i devet skokova (četiri u napadu), četiri asistencije te čak pet blokada za valorizaciju 29. Najviše su ubacila dvojica srpskih reprezentativaca Nikola KalinićBogdan Bogdanović, svaki po 17 poena dok je još dvoznamenkast s 11 bio Luigi Datome. Treneru Fenerbahčea Željku Obradoviću ovo je nevejrojatno već devetinaslov pobjednika Eurolige, po jedan ima s Partizanom, Joventutom i Realom dok je Panathinaikos odveo do čak pet te sada u četvrtoj sezoni uzima prvi s Fenerom. Kod Olyja je najviše, 14 poena ubacio je Khem Birch, a deset poena imao je Nikola Milutinov. Podbacili su njihovi glavni igrači, Spanoulis je imao devet poena, ali šut iz igre 2/12, a Printezis sedam poena uz šut 3/9.