Očekivana pobjeda Barakuda

Hrvatska - Malta 22:2 (7:1, 5:1, 5:0, 5:0)

Sandro Sukno

Nakon glatke pobjede nad Francuzima, hrvatski vaterpolisti imali su lagan zadatak u posljednjem kolu po skupinama. Još uvjerljivija pobjeda nad amaterima s Malte. Danas nije bio problem protivnik nego ranojutarnji termin utakmice, ali bez obzira na to Hrvati su odmah krenuli napraviti razliku. To im nije bilo teško jer protivnik nije mogao pratiti visok i snažan ritam olimpijskih prvaka. Već u prvoj četvrtini bilo je 7:1. A taj pogodak Bijaču, koji je mijenjao lakše ozlijeđenog Pavića, ostvario je Jerome Gabarretta udarcem s 5 metara. Rijedak trenutak kada je hrvatska obrana malo zaspala. Andro Bušlje i Sandro Sukno bili su sa 4 pogotka najprecizniji. Ova utakmica dobro je poslužila za uigravanje akcija, posebno kod igrača više koji se pokazao kao manjkavost na ovom turniru za Barakude. Svi igrači su nastupili izuzev spomenutog Pavića i dobro su iskoristili svaku pruženu minutu, tako da izbornik Ivica Tucak može biti dosta zadovoljan prikazanom igrom, ozbiljnošću i željom svojih igrača.

Hrvatska: Pavić, Bijač, Burić 2, Petković 1, Lončar 1, Joković, Bukić 3, Vukičević 2, Bušlje 4, Sukno 4, Pavlović, Šetka 3, Macan 2.

Malta: Borg, Lanzon, Gabarretta 1, Bugelli, Meli 1, M. Zammit, S. Camilleri , J. Camilleri ,Brownrigg, Cousin, Plumpton, D. Zammit, Grixti.

IGRAČ VIŠE Hrvatska 5-7, Malta 0-4
PETERCI: Hrvatska -, Malta-
IGRAČ UTAKMICE: Sandro Sukno (Hrvatska)