Tin Jedvaj strijelac i asistent za Bayer, pogledajte fantastičan gol protiv Werdera!

Bundesliga, 3. kolo: Bayer - Werder 3:3. Hrvatski je stoper u 17. minuti s 15-ak metara naciljao mrežu nakon dodavanja Kießlinga, a u 73. je asistirao za pogodak Heung-Min Sona

Tin Jedvaj postiže pogodak protiv Werdera/Getty Images

Tin Jedvaj preporodio se u Leverkusenu. Otkad je stigao u Bayer, 18-godišnji branič postao je standardni prvotimac u Bundesligi, debitirao za hrvatsku reprezentaciju, a sada se pretvara i u golgetera. U 3:3 remiju protiv Werdera bio je junak utakmice, zabivši prvi i asistiravši za treći pogodak svoje momčadi.

Na pravom mjestu nakon kontre

Nakon što je protiv Herthe zabio gol i autogol, Jedvaj je na otvaranju trećeg kola Bundeslige protiv Werdera ponovno naciljao mrežu. I to na kakav način!

Kießling je u 17. minuti u kontri uputio loptu s lijeve strane, a Jedvaj je natrčao iz pozadine, primirio dodavanje, namjestio se na šut te s 15-ak metara matirao gostujućeg vratara Wolfa za 1:0. Lopta se u mrežu odbila od grede.

Werder je tik pred odlazak na odmor preko Fina Bartelsa izjednačio na 1:1.

Vatromet golova u nastavku

Drugo poluvrijeme donijelo je kišu golova. Gosti su u 60. minuti poveli preko Franca Di Santa, da bi rezultat samo tri minute kasnije opet poravnao Hakan Çalnahoglu.

Tada na scenu ponovno stupa Jedvaj. U 73. minuti pripremio je pogodak za 3:2, opet preko kontre. Mladi je Zagrepčanin pojurio po desnoj strani, u sredini na rubu šesnaesterca pronašao Heung-Min Sona, a ovaj se okrenuo i snažnim prizemnim udarcem naciljao desni kut mreže.

Vodeći na ljestvici

Ni tu nije bio kraj. Gosti su se dokopali boda u 85. minuti, a strijelac je bio Sebastian Prödl.

Bayer nakon tri kola ima dvije pobjede i jedan remi te će najmanje do sljedećeg vikenda držati čelnu poziciju na ljestvici.