Odbojka: Hrvatske juniorke izgubile od Švicarske i ostale bez plasmana na EP

Utakmica 3. kola: Hrvatska - Švicarska 2:3 (25:19, 13:25, 19:25, 25:19, 13:15)

Kvalifikacije za juniorski EP odbojkašica

HRVATSKA – ŠVICARSKA 2:3

Utakmica 3. kola: Hrvatska – Švicarska 2:3 (25:19, 13:25, 19:25, 25:19, 13:15). Sportski centar de Sous-Moulin. Gledatelja: 250. Suci: Bartolini (Italija), Teixeira (Portugal).

HRVATSKA: Levak 4, Šain (L), Čolak 11, Juralić 6, Burilo 12, Jakšetić 2, Rupčić 2, Volmut 9, Božić 2, Kulić 6, Runjić 7, Fabulić (L).

ŠVICARSKA: Biollat 13, Bieler, Hammerli 5, Schottroff, Petrachenko 1, Matter 8, Vaucher 2, Romaneschi 6, Croci-Maspoli (L), Kuenzler 14, Montavon 23, Wyer 1.

Hrvatske odbojkašice porazom od Švicarske okončale su nastup na kvalifikacijskom turniru i ostale su bez plasmana na Europsko prvenstvo. Pošto je u prvoj utakmici dana Nizozemska pobijedila Grčku postalo je jasno da su izabranice Gorana Jovanovića ostale bez šanse za plasman na europsku smotru.

U zanimljivom ogledu protiv Švicarske hrvatske odbojkašice ponovo su odigrale pet setova. U četvrtom setu Hrvatska je sjajno krenula (8:2, 16:10) i tako izborila peti set u kojem nije uspjela zadržati potrebnu koncentraciju. Švicarska je povela 5:4, pa 10:7 i za hrvatske odbojkašice nije bilo povratka.