Odbojka: Hrvatski juniori porazom od Njemačke otvorili kvalifikacije za EP

Utakmica 1. kola: Hrvatska - Njemačka 1:3 (23:25, 26:24, 16:25, 15:25)

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo

HRVATSKA – NJEMAČKA 1:3

Utakmica 1. kola: Hrvatska – Njemačka 1:3 (23:25, 26:24, 16:25, 15:25). Gradska dvorana Ankara. Gledatelja: 65. Suci: Sirakov i Hajiyev.

HRVATSKA: Ščerbakov 2, Marelić 13, Cota, Brajković (L), Sedlaček 22, Dirlic 8, Nikačević 7, Martinko, Oršolić 6, Gojak (L) 1, Somođi 6.

NJEMAČKA: Seybering 10, Guenthoer 7, Hopt, Orthmann 6, Tille (L), Kocian 3, Reichert 13, Sandmeier 3, Bauer, Sossenheimer 11, Schippmann, Jalowietzki.

Hrvatska muška juniorska odbojkaška reprezentacija porazom protiv Njemačke otvorila je drugi krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo na turniru u Ankari.

Hrvatska je pravi otpor pružila u prva dva seta. U prvoj dionci izabranici Milorada Krunića imali su i vodstvo 16:15, ali kod 23:23 Njemačka je s dva poena stigla do početne prednosti. U drugom setu Nijemci su imali vodstvo 10:6, ali ovoga put Hrvatska je uhvatila priključak i u neizvjesnoj završnici stigla do seta. Ipak, Nijemci su kvalitetnije odigrali treću i četvrtu dionicu i tako stigli do pobjede.

– Bila je jako kvalitetna utakmica. Prve utakmice na ovakvim turnirima nikada nisu lagane. Čestitam suparničkim, ali i svojim igračima. Nadam se da će biti bolje u idućim mečevima, rekao je hrvatski izbornik Milorad Krunić.