Odbojkaši ispali s Europskog prvenstva

Treći poraz odbojkaša...

Hrvatski odbojkaši

U odlučujućoj utakmici za plasman u osminu finala Europskog prvenstva hrvatska muška odbojkaška reprezentacija poražena je u trećem kolu od Estonije 0:3 (19:25, 18:25, 10:25) i završila je na posljednjem mjestu u skupini B.

Estonce su pobjede vodili Oliver Venno sa čak 18 poena, Robert Taht s deset i Andri Aganits s osam poena. U hrvatskim redovima najbolji je bio Igor Omrčen sa 17 poena.

Loše su naši igrači otvorili susret i Estonija je vrlo brzo povela 7:0. Hrvatska je uspjela tek smanjiti na 11:6, no Estonija je ipak održala prednost i dobila prvi set 25:19. U drugom setu je bilo neizvjesno do 14:14, no potom su se Estonci raspucali i otišli na 22:15, a set je tada bio izgubljen. U trećem setu hrvatski odbojkaši kao da nisu niti bili na terenu i Estonija je za samo 24 minute slavila 25:10.