Odbojkaši Mladosti poraženi od Posojilnice u MEVZA Kupu

Mladost se nalazi na posljednjem mjestu MEVZE.

Odbojkaši zagrebačke Mladosti poraženi su s 3:1 u setovima na gostovanju u Austriji od vodeće Posojilnice u MEVZA Kupu.

SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) – HAOK Mladost 3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:17)

U prvom setu su Mladostaši krenuli sa zaostatkom, ali su se sredinom seta vratili na samo dva poena zaostatka 16:14, no domaći odbojkaši uspjeli su napraviti mini seriju i uzeti set 25:20. Drugi set je bio preslika prvog, kod vodstva 16:14 trener Posojilnice zove minutu predaha nakon koje bleiburška momčad povećava vodstvo i dobiva set 25:21. Mladost je u trećem setu povela i držala tu prednost za smanjenje rezultata, ali domaći u četvrtom setu nisu dali niti trunke šanse da bi se osvojio barem bod.

Najbolji Mladostaš bio je Marko Sedlaček sa 14 osvojenih poena, Marino Marelić osvojio je 10, kao i Kruno Nikačević. S druge strane momčad Rade Malevića nije mogla zaustaviti Maximiliana Landfahrera koji je osvojio 23 poena i Mateja Koka koji je dodao 17.

Nakon četiri odigrane utakmice Posojilnica je vodeća sa tri pobjede i jednim porazom, dok se Mladost nalazi na posljednjem šestom mjestu s pobjedom i dva poraza, a ima i utakmicu manje.

Sljedeću utakmicu u MEVZI Mladost će imati 8. prosinca kada će ugostiti slovensku Ljubljanu.