Odbojkaši nisu mogli protiv Francuske

Hrvatska je porazom otvorila Europsko prvenstvo...

Hrvatski odbojkaši

U prvom kolu Europskog prvenstva hrvatski odbojkaši su u Torinu poraženi od Francuske 3:0 (26:24, 25:14, 25:22). Naša reprezentacija je protiv aktualnih osvajača Svjetske lige umalo osvojila prvi set. Hrvatska je većinu igre u prvoj dionici bila u prednosti i imala je dvije set lopte kod 24:22. No, tada su naši igrači imale seriju pogrešaka na prijemu i Francuska je serijom 4:0 stigla do prednosti.

Drugi set je otvoren vodstvom Hrvatske 5:2, no Francuzi su izjednačili na 8:8. Nedugo potom Francuska je napravila seriju 8:0 i to je bilo odlučujuće za osvajanje seta. U posljednjoj dionici igre Francuzi su stalno imali od dva do pet poena prednosti i izgledalo je da mirno privode utakmicu kraju. No, onda je Igor Omrčen s nekoliko sjajnih servisa donio Hrvatskoj prednost 22:21. Nakon toga je Timofej Žukovski napravio veliku pogrešku i utakmica je bila izgubljena.

Danas u 20:30 Hrvatska igra protiv Italije, a sutra u 15 sati na rasporedu je utakmica protiv Estonije. Pobjednik skupine će izboriti četvrtfinale, a drugoplasirani i trećeplasirani idu u osminu finala. Italija je u drugoj utakmici svladala Estoniju 3:0 (25:19, 26:24, 25:15).