Odbojkaši ruskog Bjelogorja pobjednici Lige prvaka

Ruski sastav u finalu je u Ankari pobijedili su domaći Halkbank sa 3:1 (25:18, 21:25, 25:16, 27:25)

Odbojkaši ruskog Bjelogorja osvojili su Ligu prvaka. Ruski sastav u finalu je u Ankari pobijedili su domaći Halkbank sa 3:1 (25:18, 21:25, 25:16, 27:25). Treće mjesto osvojili su odbojkaši Jastrzębskog Węgiela iz Poljske pobijedivši ruski Zenit iz Kazanja 3:1. Sergej Tetjuhin (Bjelogorje)  proglašen je najkorisnijim igračem Final Foura.

Michal Lasko (Jastrzebski Wegiel) dobio je nagradu za igrača s najviše osvojenih poena. Maxim Mikhaylov (Zenit Kaazan) izabaran je za najboljeg napadača, dok je Emre Batur (Halkbank) najbolji server.

Dmitriy Muserskiy (Belogorie) najbolji je bloker, Matey Kaziyski (Halkbank) najbolji primač, Raphael Vieira de Oliveira (Halkbank) najbolji tehničar, a Damian Wojtaszek (Jastrzebski Wegiel) najbolji libero završnog turnira. Nagrada za fair-play otišla je u ruke Alexanderu Volkovu (Zenit).