Odbojkaši slavili protiv Mađarske na otvaranju Srebrne lige

Hrvatska će u sljedećem kolu igrati s Bjelorusijom, a utakmica je na rasporedu 23. svibnja.

Odbojkaši Hrvatske neočekivano lagano slavili su protiv susjedne Mađarske u prvom kolu Srebrne lige koje se igralo na splitskim Gripama.

Hrvatska – Mađarska 3:0 (25:12, 25:16, 25:14)

Hrvatska: Zhukouski (3), Đirlić, Galić (14), Giljanović, Sedlaček, Dukić (4), Šestan (7), Višić, Peterlin, Pervan, Andrić (15), Mihalj (5), Perić, Smiljanić. Izbornik: Ivan Rančić.

Mađarska: Szabo (5), Nagy (2), Bozoki (1), Papai, Banai (1), Keen, Kaszap, David (4), Blazsovics (1), Deak, Kalmar (3), Bögöly (1), Gebhardt (3), Krupanszki (1). Izbornik: Bogdan Tanase.

Nakon izjednačene igre početkom seta, Hrvatska je pri rezultatu 8:7 napravila sjajnu seriju i pobjegla na 16:11, a nakon toga, napad je zaigrao još goropadnije i napravio seriju 9:1 za osvajanje prvog seta. Mađari su bolje ušli u drugi set, poveli su sa 8:5, ali Hrvatska je ubrzo okrenula rezultat u svoju korist 16:9 i došla do prednosti 2:0. Otvaranje trećeg seta kao iz snova 9:1, Mađarska nije imala rješenja za naš napad, pa je upisana lagana pobjeda.

“Očekivali smo puno težu utakmicu jer mislim da je Mađarska dobra ekipa. Međutim, pripremili smo se za njih jako dobro i kad su tijekom utakmice promijenili neke stvari uspjeli smo na to odgovoriti dobro. U trenucima prvog seta kada nismo djelovali dobro istaknuo se Zhukouski koji je odlično razigrao momčad i tako pokazao svoju klasu.” – rekao je zadovoljni izbornik Hrvatske Ivan Rančić.

U drugom susretu ove skupine, Bjelorusija je sa 3:0 nadigrala Albaniju, a sljedeći susret izabranici Ivana Rančića igraju s Bjelorusijom 23. svibnja.