Odbojkašice Kaštele uspješnije od Mladostašica u prvoj finalnoj utakmici

Nakon utakmice muškog finala, prvi susret finala prvenstva Hrvatske u odbojci odigrale su seniorke, a odbojkašice OK Marina Kaštele su nakon preokreta pobijedile gostujuću HAOK Mladost.

Prvi set pripao je odbojkašicama Mladosti, koje su pobijedile sa šest poena prednosti i moglo se naslutiti iznenađenje u prvom finalnom dvoboju. Ipak, Marina je u drugom setu skupila snage te uzvratila za poraz u prvom setu i poslije dva seta rezultat je bio poravnat na 1:1. Uslijedio je najduži set na utakmici, koji je odlučen tek u produžetku rezultatom 27:25 u korist domaćih odbojkašica. U posljednjem setu kao da je ponestalo snage Zagrebašicama, pa su uspjele osvojiti samo 14 poena i OK Marina Kaštela je kao i muška momčad, proslavila prvu pobjedu u finalnoj seriji. Završeno je rezultatom 3:1, nakon nešto manje od dva sata igre.

U nedjelju, 23. travnja, s početkom u 17:00, u Zagrebu odigrat će drugu utakmicu finala.