Odbojkašice Mladosti vratile pehar Kupa Hrvatske u Zagreb

Odbojkašice zagrebačke Mladosti u finalnoj utakmici Kupa Hrvatske svladale su OK Kaštela Cemex rezultatom 3:1 (25:14, 29:27, 23:25, 25:9).

U zagrebačkom Domu odbojke odigran je i posljednji susret Kupa Hrvatske. Odbojkašice zagrebačke Mladosti pred domaćom publikom ugostile su odbojkašice Kaštele Cemex. Zagrepčanke su i prije početka susreta prozvane favoritkinjama, a otvaranjem utakmice taj naslov su i opravdale.

Pred kraj prvoj seta, pri rezultatu 24:9, Kaštelanke su pokazale da u Zagreb nisu došle jednostavno predati pehar Mladostašicama. Rade seriju od 5 poena, no to nije uzdrmalo domaće odbojkašice koje osvajaju prvi set. Drugi set donio je i drugačiju igru gostujuće ekipe. Napeto je bilo do samog kraja seta, kada Kaštelanke nisu uspjele iskoristiti dvije set lopte pa je i drugi set pripao Zagrepčankama.

U nastavku utakmice Kaštelanke nastavljaju s dobrom igrom, što se i isplatilo u trećem setu. Uz malo više koncentracije, odbojkašice su tijesnim rezultatom 23:25 upisale pobjedu u trećem setu. Četvti, a ispostavilo se i posljednji set, odbojkašice Mladosti otvaraju velikom serijom od 10 poena. Pri takvom rezultatu moglo se naslutiti da će pehar biti vraćen u Zagreb.Mladostašice su set mirno privele kraju i osvojile Kup Hrvatske konačnim rezultatom 3:1 (25:14, 29:27, 23:25, 25:9). Odbojkašice zagrebačke Mladosti tako nastavljaju s odličnim rezultatima budući da u domaćim natjecanjima još uvijek nisu upisale poraz.

Pehare, medalje i nagrade najboljima dodijelili su: Valentina Bifflin direktorica HOS-a, Ante Baković predsjednik HOS-a, Miro Pavlović predsjednik HAOK Mladost i zamjenik predsjednika HOS-a, Zina Urlić bivša izbornica i trenerica, Dejan Laninović sportski direktor HOS-a, Igor Lovrinov izbornik ženske reprezentacije i treneri članovi Stručnog savjeta HOS-a Ivica Jelić, Braco Janković i Ljubo Travica.

HAOK MLADOST: A. Matić, Pavičić, Butigan, Štimac, Luketić, Volmut, Pažin, Kulić, Šamadan, N. Matić, Rajković, Lada, Jurišić, Šaini

Treneri: Ivanišević, D. Nojić, Ivančić

OK KAŠTELA CEMEX: Ninčević, Stanović, Prkačin, Aljinović, Ljulj, Bazina, Karaula, Maretić, Rodin, Brkan, Bilić, Kurtović, Sudar, Barišić, Matas

Treneri: Grgantov, Milić, Matešić