Odbojkašice poražene u Finskoj

Pobjedom Hrvatske nad Mađarskom i Mađarskom protiv Finske u posljednjem kolu, sve tri reprezentacije mogu završiti sa istim brojem bodova.

Odbojkašice Hrvatske upisale su poraz od 3:1 na gostovanju u Finskoj u sklopu četvrtog kola Zlatne lige.

FINSKA : HRVATSKA 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 25:19)

TURKU Kupittan Urheiluhalli. Gledatelja: 1.452.

Suci: Nadežda Kozlova (Rusija) i Pasi Hakkarainen (Finska)

FINSKA: Kosonen (L), Kokkonen 8, Bjärregård-Madsen, Vilponen 8, Alanko 3, Pihlajamäki 12, Karhu 14, Korhonen 21, Heikkiniemi, Laakkonen, Öhman 7, Sievänen (L), Koljonen, Rantanen. IZBORNIK: Tapio Kangasniemi

HRVATSKA: Sain (L), Vukić 5, Božičević (L), Jerkov 12, Prokopić 7, Gamma 2, Dumančić 8, Fabris 16, Šamadan 3, Brčić, Jakšetić 3, Kulić 6. IZBORNIK: Igor Lovrinov

Izabranice Igora Lovrinova nisu najbolje ušle u meč, napravile su čak osam pogrešaka kojima su poklonile svojim suparnicama bod, od toga je pet bilo na servisu pa se nije previše moglo očekivati. U drugom setu Lovrinov je u igru ubacio Jakšetić umjesto Brčić kao tehničarku, Šain umjesto Božičević na liberu te Vukić umjesto Kulić na poziciji korektora. Promjene u sastavu rezultirale su boljom igrom i vodstvom Hrvatske 18:13, ali tu je došlo do zastoja i Finska se vratila u igru. Nakon toga nova lijepa serija za 22:18 je prokockana, ali ipak sa dva poena u nizu Hrvatska je izjednačila rezultat. U trećem setu Finska je podigla svoju igru, naše odbojkašice vratile su pogreške iz prvog seta i izgubile su glatko 25:15. U četvrtom setu igra je bila izjednačena do 15:15, ali nažalost više nije išlo i Finska je upisala pobjedu.

“Mi nismo bili pravi, i nismo niti mogli bolje proći. Uza svo to suđenje koje nas je jako dekoncentriralo. Prijem servisa bio je jako slab, nismo mogli razviti svoju igru, napad nije onda funkcionirao. Zapravo, isto što sam rekao i nakon poraza u Mađarskoj, mi ako nam Samanta nije prava ne možemo pobijediti. A danas nije bila prava.” – rekao je izbornik Lovrinov.

Nakon četiri kola Mađarska i Finska su vodeći sa devet bodova, Hrvatska je treća sa šest, a Francuska posljednja bez boda. U sljedećem kolu Hrvatska igra kod kuće sa Mađarskom.