Odbojkašice poražene u Mađarskoj

U sljedećem kolu, u subotu u Split dolazi Francuska koja je upisala dva poraza.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija upisala je prvi poraz u Zlatnoj ligi u susjednoj Mađarskoj rezultatom 3:1.

Loše su naše odbojkašice servirale u prvom setu, čak osam poena poklonile su Mađaricama na taj način, što su one objeručke iskoristile i tijesno slavile u prvom setu 26:24. Bolje je zato bilo otvaranje drugog seta, vodstvo 10:6 trajalo je do 19:19, a nakon tri poena u nizu domaćih odbojkašica, izbornik Lovrinov promjenio je Fabris i Grčić, a uveo Gammu i Jakšetić koje su prodrmale malo ostale djevojke. Vratile su na 23:22, ali više od toga nije išlo i još jedan tijesan set odlai na stranu Mađarske.

U sastavu koji je završio set, Lovrinov je započeo i treći, a pun pogodak vidio se na kraju seta koji je ovog puta pripao Hrvatskoj 25:23. U četvrtom setu Mađarice su rano otišle na 9:3, probao je Lovrinov vraćanjem Brčić na mjesto tehničarke, ali ni to nije upalilo i Mađarska je upisala pobjedu.

MAĐARSKA – HRVATSKA 3:1 (26:24, 25:23, 23:25, 25:12)

BUDIMPEŠTA Nemzeti Sportcentar. Gledatelja 1000. Suci: Fernandez Fuentes (Španjolska) i Batkai-Katona (Mađarska)

HRVATSKA: Sain (L), Vukić, Božičević (L), Jerkov 7, Prokopić 10, Gamma 5, Dumančić, Fabris 22, Šamadan 7, Brčić 1, Jakšetić 2, Kulić 12. IZBORNIK: Igor Lovrinov.

MAĐARSKA:Szakmary 23, Molcsanyi (L), Sandor 14, Talas, Dekany 1, Villam, Nagy 5, Bleicher 5, Pinter 1, Szucs, Pekarik 5, Nemeth 12, Leko (L), Szedmak 4. IZBORNIK: Jan de Brandt.