Jučer su odigrana četiri susreta 13. kola 1. HMNL lige.

Odigrana četiri susreta 13. kola 1. futsal lige

Četiri susreta 13. kola 1. HMNL odigrana su u petak, pobjeda Split Tommyja nad Novim Vremenom omogućila je Futsal Dinamo povratak a treće mjesto ljestvice.

Bila je to vrlo ravnopravna utakmica na Gripama, gdje je Split Tommy ugostio makarsko Novo Vrijeme. Obje momčadi su imale mnogo prilika za pogodak, ali samo je udarac Ante Ćorluke u 28. minuti ušao u gol za vodstvo Splita 1:0. Imali su nakon toga gosti puno prilika za izjednačiti utakmicu, ali zahvaljujući odličnim intervencijama na golu Žarka Luketina nisu uspjeli doći do boda.

Futsal Dinamo u gradskom derbiju je lakoćom došao do tri boda protiv Alumnusa s rezultatom 5:0. Dinamo tako nastavlja borbu za treće mjesto, gdje je pretekao Novo Vrijeme i bodom više. Već nakon osam minuta Dinamo dolazi u vodstvo golovima Kanjuha, Čekola i Grbeše, da bi u drugom poluvremenu potvrdili vodstvo golovima Matoševića i drugim golom Grbeše.

Zagrebačka Uspinjača nakon iznenađujućih poraza protiv Petrinjčice i Osijeka, pobijedila je protiv dubrovačkog Square 1:2. Iako je Square odigrao bolje prvo poluvrijeme i došao u vodstvo golovima Adrijana Micevskog u 18. minuti, dogodio se prevrat u drugom poluvremenu. Antonio Jamičić je odličnim golovima u 29. i 39. minuti ‘prelomio’ utakmicu te osigurao gostima tri boda.

Utakmica s najviše golova odigrana je u Slavonskom Brodu gdje je Brod 034 ugostio istarski Albonu-Potpićan i slavio s 5:2. Prvo poluvrijeme je bilo puno šansi ali bez golova, da bi u drugom poluvremenu ‘palo’ čak sedam. Domaćin je prvi došao u vodstvo golovima Čavara i Mirkovića, nakon čega zabija Bundavica, pa opet Čavar i Mirković. Za goste je oba počasna gola zabio Elvir Husarić.

U posljednjem susretu 13. kola koji će se igrati ovo subotu, Nacional dočekuje Osijek Kelme s početkom u 18:30 u Sutinskim vrelima.