Zanimljiv dan za ljubitelje domaće košarke

Odigrane utakmice 16. kola A1 košarkaške lige.

Na današnji dan odigrane su preostale utakmice 16. kola domaće košarkaške lige.

Prvi susret odvio se između Gorice i Cibone. U susjedskom derbiju pobjedu je odnijela momčad Cibona rezultatom 70-80 ( 16:16, 19:25, 11:15, 24:24). Vukovi su zahvaljujući bolje odigranoj drugoj i trećoj četvrtini skupili vodstvo koje su održavali do kraja susreta.

Počevši u isto vrijeme kao i zagrebački susret, drugu današnju utakmicu su odigrali Hermes Analitica Zagreb i Alkar. Nakon vrlo zahtjevne utakmice, momčad Hermesa uspjela je ‘slomiti’ goste u zadnjoj četvrtini te pobijediti utakmicu rezultatom 89-80 (24:22, 20:21, 20:20, 25:17).

Treća utakmica odigrala se u Rijeci, gdje je zadnjeplasirana momčad Kvarnera dočekala drugoplasiranu momčad Jolly Šibenik. Kao što je bilo i očekivano, gostujuća momčad imala je kontrolu toka igre kroz cijeli susret, što im je omogućilo pobjedu rezultatom 76:92 (20:22, 14:25, 23:18, 19:27).

Šesnaesto kolo domaće lige zaključili su momčadi Škrljeva i Zaboka. Domaća momčad odigrala je jednu od najboljih utakmica ove sezone te goste pobijedila rezultatom 90:58 (26:14, 15:15, 22:13, 27:16).

Tijesno je na vrhu tablice, tako da Split i Jolly Šibenik, oboje s 30 bodova, dijele prvo mjesto tablice. Dok ih Cibona i GKK Šibenik slijede, oboje s dva boda manje. Svoju šansu čeka Cedevita, koja se nalazi na petom mjestu s 24 boda, ali utakmicom manje. Kvarner i Hermes Analitica Zagreb i dalje nisu uspjeli skupiti niz pobjeda, te se nalaze na zadnjem mjestu tablice, mjestu koje znači relegaciju u nižu ligu.