Odigrani susreti osmog kola A1 košarkaške lige

KK Zadar facebook

Prvi susret osmog kola A1 košarkaške lige odigrao se u Zagrebu, gdje su košarkaši Cibone ugostili momčad iz Zaboka. Susret se odigrao u Košarkaškom centru “Dražen Petrović”, početak utakmice bio je zakazan u 18:00 sati. Ulazeći u susret Cibona stoji peta na ljestvici, dok momčad Zaboka drži deseto mjesto. Konačni rezultat glasi 94:83 za domaće dok je rezultat po četvrtinama glasio (20:18, 28:22, 18:22, 28:15).

Drugi susret zbio se između košarkaša Zadra i momčadi Osijeka. Osječani su gostovali u Zadru, u dvorani “Krešimir Ćosić”, susret je bio zakazan u 19:00. Ulazeći u susret košarkaši Osijeka bili su pozicionirani na šestom mjestu dok su Zadrani držali sedmo, oboje sa 11 bodova. Domaći osiguravaju pobjedu odlično odigranom drugom četvrtinom, gdje su skupili čak 15 poena prednosti nad momčadi iz Zaboka. Gosti se u trećoj i četvrtoj mentalno vraćaju u igru, ali rezultatski nedovoljno da bi preuzeli vodstvo. Konačni rezultat glasio je 73:62 (20:18, 22:7, 15:12, 16:27).

Nakon odigranih utakmica Zadar drži peto mjesto, Cibona šesto, Osijek sedmo te Zabok deseto.