Odigrano drugo kolo Prvenstva Hrvatske u ragbiju: Nada i Zagreb uzeli bodove

Nada je uvjerljivo slavila protiv Mladosti, a Zagreb se namučio sa Sinjanima...

Dok se u Engleskoj održava Svjetsko prvenstvo gdje su domaćini izgubili već u prvoj fazi natjecanja od Australije i time šokirali čitav ragbi svijet, odigrano je drugo kolo Prvenstva Hrvatske.

Nada je u subotu na Starom placu ugostila Mladost koja je u prethodnom kolu svladala Zagreb. Gosti su u Split došli s velikim ambicijama i željom da iskoristi Nadinu poljuljanost nakon poraza od Ljubljane. Iako su gosti bolje ušli u utakmicu, od desete minute Nada diktira tempo igre i nakon dva polaganja preko Perića vodi 10:0. U drugom poluvremenu se odvijala relativno izjednačena borba te su obje momčadi imale po nekoliko prilika za polaganje, ali to se nije realiziralo i rezultat se nije mijenjao do 70. minute. Nada je uspjela iskoristiti hendikep Mladosti kad im je isključen igrač te vodstvo digla na 13:0. Polaganje Budimira koje je uspješno pretvorio Rosso domaćinu je donijela prednost od 20:0 i pobjedu.

U drugom susretu Zagreb je dočekao Sinj i u neizvjesnoj utakmici odnio pobjedu. Iako su Sinjani slovili za favorite iz Zagreba nisu odnijeli bodove. Domaćin je bolje započeo dvoboj, ali gosti su dominacijom u skupu preuzeli kontrolu iako se rezultatski nisu mogli odvojiti. U samoj završnici Sinj je poveo 14:11, no Zagreb četiri minute prije kraja susreta preko skupa dolazi do polaganja Belobrajdića i odnosi pobjedu od 18:14.

Sve momčadi ovih susreta su poslali poruku podrške kapetanu reprezentacije Tončiju Buzovu koji je u procesu oporavljanja od ozljede zadobivene na utakmici svog kluba Hillhead Jordanhill RFC u Škotskoj.