Odlična Cedevita srušila Partizan u Domu sportova!

Cedevita pobijedila Partizan na domaćem terenu, a Cibona nije uspjela iznenaditi Crvenu zvezdu u gostima.

KK Cedevita / Facebook

U 22. kolu ABA lige Cedevita je u dobro popunjenoj dvorani Doma sportova pobijedila Partizan sa 79:67. Cedevita je susret igrala bez jednog od glavnih igrača, reprezentativca Luke Babića. Gosti iz Srbije dobili su prvu četvrtinu s 16:18, a Cedevita se u nastavku budi i na poluvrijeme odlaze s prednosti od sedam koševa (37:30).

Početkom zadnje četvrtine, Cedevita se uspjela odvojiti na velikih 20 koševa razlike. Gosti su spustili na minus -10, ali pobjeda Cedevite ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Tako je Cedevite odigrala još jednu sjajnu utakmicu i zasluženo došla do novih bodova u ABA ligi.

Kod Cedevite Ryan Boatright upisao je 21 poen, pet skokova i tri asistencije, Miro Bilan upisao je 14 poena, 10 skokova i tri asistencije, Marko Arapović dodao je 11 poena i četiri skoka, a Karlo Žganec 10 poena i četiri skoka.

Marko Arapović (krilni centar Cedevite): ‘Bila je to jedna tvrda i teška utakmica. Mi smo cijelo drugo poluvrijeme bili u dvoznamenkastom vodstvu, no stalno su prijetili. Odigrali smo dobru obranu i primili 67 poena. Igra nam je bila dobra i u jednom i u drugom smjeru. Podižemo agresivnost iz utakmice u utakmicu, za razliku od početka sezone. Radimo puno u obrani. Bilo je lijepo čuti pljesak s tribina kao nagradu za požrtvovnost. Ljudi to vole, a i klubu donosi rezultat.’

Drugi hrvatski predstavnik u ABA ligi Cibona nije uspjela iznenaditi u gostima vodeću Crvenu zvezdu. Cibona je izgubila s 13 razlike, konačan rezultat bio 69:56 za domaću ekipu. Zanimljivo je da nitko od Zagrepčana nije uspio postići dvoznamenkast broj koševa.