Odlična predstava Hrvata u Turskoj! Stavio 14 poena za 31 minutu

Markota je u porazu svog Ušaka na domaćem terenu bio jedan od raspoloženijih igrača svoje momčadi.

Damir Markota i Roko Leni-Ukić

Sakarya je došla do treće pobjede sezone na gostovanju kod Ušak Sportifa rezultatom 81:69 u turskom košarkaškom prvenstvu. Gosti su do prve dvoznamenkaste prednosti došli u trećoj četvrtini, a domaćin se neuspješno pokušao vratiti došavši još jednom na sedam poena zaostatka.

U domaćem sastavu s 20 poena najbolji je bio Jordan Hamilton, dok je bivši hrvatski košarkaški reprezentativac Damir Markota za 31 minutu ubacio 14 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju. Goste je do pobjede predvodio Moustapha Fall s 23 poena.

Od ostalih rezultata valja istaknuti uvjerljivu pobjedu Fenerbahčea na domaćem terenu protiv Karsiyake. Završilo je rezultatom 97:71 za momčad Željka Obradovića u čijim su redovima najbolji bili Melih Mahmutoglu i James Nunnally sa po 15 poena.