Odlična predstava hrvatskog centra! Vodio Istanbul do prve gostujuće pobjede

Ivan Buva bio je najbolji strijelac gostujuće momčadi sa 24 poena.

Hrvatski košarkaš i povremeni reprezentativac Ivan Buva bio je najbolji u prvoj gostujućoj i petoj ovosezonskoj pobjedi Istanbula. Njegov sastav svladao je Banvit s tijesnih 72:69 nanijevši domaćoj momčadi šesti poraz sezone.

Minutu prije kraja susreta Banvit je došao na samo poen zaostatka, no Buva s četiri vlastita poena drži Istanbul u prednosti. Iako su domaći do kraja susreta cijelo vrijeme bili u zaostatku jednog posjeda, nisu uspjeli doći do pobjede.

Buva je s 24 poena, tri skoka i jednom asistencijom bio najbolji u redovima Istanbula za 31 i pol minutu provedenu na terenu, dok mu se pridružio Stefan Birčević s 11 ubačaja i sedam skokova.

U domaćim redovima najefikasniji je bio Angelo Caloiaro s 20 poena i pet skokova.