Odlični Hezonja i Tomić u pobjedi Barcelone u 2. kolu Eurolige

U petak su odigrane četiri utakmice TOP-a 16 Eurolige, a najefikasniji od hrvatskih reprezentativaca bili su Mario Hezonja i Ante Tomić.

Mario Hezonja

Košarkaši Barcelone na domaćem parketu svladali su Panathinaikos rezultatom 80:76. Mario Hezonja je za 13 minuta provedenih na terenu postigao 11 koševa uz stopostotan šut za tri poena (3/3) uz jedan skok i asistenciju. Centar Ante Tomić u 29 minuta igre zabio je devet koševa (4/6 za dva poena) uz šest skokova i dvije asistencije. Najbolji u redovima Barcelone bio je brazilski razigravač Marcelinho Huertas sa 22 poena, dok je PAO predvodio Nelson sa 16 ubačaja. Obje momčadi su na omjeru od jednog poraza i pobjede.

U drugom dvoboju skupine E Žalgiris je na domćem parketu svladao Albu rezultatom 75:62. Hrvatski košarkaš Marko Banić postigao je 12 poena uz četiri skoka za 22 minute, dok Leona Radoševića nije bilo u sastavu. Obje momčadi su na omjeru 1-1.

U skupini F pobjede su upisali turski velikani Anadolu Efes i Fenerbahče. Efes je na domaćem terenu svladao Unicaju rezultatom 74:70 nakon što su na poluvremenu imali zaostatak od 15 poena razlike (34:49). Dontaye Draper bio je jedan od najefikasnijih u redovima Efesa. Za 27 minuta ugradio je 13 poena uz šest asistencija i pet skokova, dok je Dario Šarić pogodio pet poena uz tri skoka i dvije asistencije. Anadolu Efes ima dvije pobjede, dok je Unicaja na omjeru 0-2.

Fenerbahče je u gostima svladao Nižnji Novgorod u gostima sa 18 poena razlike (60:78). Luka Žorić je u sastavu gostujuće momčadi upisao skroman učinak od četiri koša i jednog skoka za 11 minuta provedenih na terenu. Oba sastava su na omjeru 1-1.