Borba za prvenstvo Hrvatske se nastavlja

Okršaj Mladosti i Nade nije iznjedrio pobjednika susreta

Konačan rezultat subotnje utakmice 22:22

U subotu je u Zagrebu odigran najveći hrvatski derbi, dugoočekivana utakmica između zagrebačke Mladosti i splitske Nade. Najtrofejnija hrvatska momčad i aktualni državni prvak Nada do ovog je susreta bila druga na ljestvici sa bodom zaostatka, ali i utakmicom manje od vodeće Mladosti, dok su Mladostaši s druge strane bili u pozitivnom `naletu´ nakon osvajanja svojeg prvog naslova nakon dugo vremena, Kupa Hrvatske za 2015. godinu te su u ovaj susret ušli motivirani i spremni za napad na novu titulu.

Prvenstveno dugo godina nije bilo napetije, a ovaj derbi je gotovo izravno odlučivao o prvaku te je na kraju ispunio sva očekivanja i bio jedan od najboljih prvenstvenih utakmica u posljednjih nekoliko godina. Od samog početka se vidjelo da su obje momčadi svjesne važnosti ovog susreta i da su u utakmicu ušle maksimalo motivirane i spremne. Mladost je bolje otvorila utakmicu te preko kaznenog udarca Jurišića povela 3:0,  već u trećoj minuti, no u desetoj minuti nakon pogreške Sekovaneca Nada ima prednost koju iz dva „raka“ pretvara u kaznu koju uspješno pretvara Rosso za 3:3. Cijelo prvo poluvrijeme skup Mladosti dominira nad skupom Nade te u nekoliko navrata nakon odlično odigranih faza skupa brzo prenose loptu na liniji koja iz jedne izrađene akcije brzo prenosi loptu do krila za prvo polaganje Vlašića u 30. minuti koje pretvara Jurišić za 10:3. Nakon prvog polaganja nastavlja se dominacija skupa Mladosti te u 39. minuti ponovno polaže ovog puta Grman za 15:3. Kada su obje ekipe u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena čekale znak suca za odmor iz jednog kontranapada Burazin polaže, a potom Rosso i pretvara za 15:10.

Početkom drugog poluvremena Mladost ponovno dominira i već u 45. minuti nakon polaganja Ivankovića i pretvaranja Jurišića odlazi na 22:10. I kada su već svi Mladost vidjeli kao pobjednika ovog susreta izvršeno je nekoliko izmjena s obje strane te Mladost sredinom drugog poluvremena drastično pada, a Nada se sve boljom igrom često približava prostoru zgoditka Mladosti. Tako u 60. minuti Nada preko Rosse polaže i smanjuje rezultat na 22:15 da bi u 68. minuti i prodora Lerotića koji polaže za 22:20, a potom i Rosso pretvara konačan rezultat 22:22 .

Na kraju obje momčadi dijele po dva boda, Nada dolazi korak bliže obrani naslova, a iako matematički i dalje imaju priliku postati prvaci, Mladost vjerojatno može više žaliti za propuštenom prilikom. Slijedi reprezentativna pauza, a daljnji rasplet prvenstva vidjeti ćemo nakon utakmica Hrvatske reprezentacije sa Češkom i Švicarskom.

U sjeni derbija u Sinju je odigran susret momčadi začelja, u kojem je domaćin Sinj deklasirao Zagreb rezultatom 75:0 te time iskoristio svoju priliku za odmak od posljednjeg mjesta na ljestvici.