Olić donio HSV-u kvalifikacije za ostanak u Bundesligi

HSV ide u kvalifikacije za opstanak u ligi te će igrati protiv treće momčadi druge lige. Ivan Perišić zabio je za svoj Wolfsburg koji se plasirao u Ligu prvaka.

Ivica Olić/Getty Images

HSV je uspio u posljednjem kolu izboriti kvalifikacije za opstanak u ligi u kojima će igrati protiv treće momčadi druge lige. U 34. kolu pobijedili su Schalke s 2:0, a jedan od junaka bio je naš Ivica Olić.

Olić je pri dolasku u HSV izjavio kako se vratio da bi momčadi pomogao izboriti opstanak i to je učinio baš onda kada je bilo najpotrebnije.

Hrvatski reprezentativac je zabio u 49. minuti nakon ubačaja iz kuta, sjajno se snašao u šesnaestercu i neobranjivo sa šest metara pogodio suprotni kut za 1:0. To je njegov drugi gol za HSV, a ukupno sedmi u sezoni. Konačni rezultat postavio je Rajković u 58. minuti.

U jednom trenutku izgledalo je kako će HSV izravno izboriti opstanak, ali je Stuttgart u Paderbornu preokrenuo rezultat i pobijedio 2:1 te na taj način preskočio HSV. Paderborn se tim porazo vratio u drugu ligu, a tamo će sljedeće sezone igrati i Freiburg koji je u posljednjem kolu izgubio 2:1 kod Hannovera.

Bayern je već prije osigurao naslov prvaka, a pobjeda protiv Mainza 2:0 bila im je 25. u sezoni. Ligu prvaka su izborili Wolfsburg i Borussia Monchengladbach, a u kvalifikacije ide Bayer.

Ivan Perišić bio je strijelac u remiju Wolfsburga s Kolnom 2:2.

Borussia Dortmund sezonu je završila na sedmom mjestu pobjedom 3:2 protiv Werdera. Utakmica je bila puna emocija jer je to bila posljednja utakmica sjajnog Jurgena Kloppa na klupi Borussije. Ujedno se na toj utakmici od nogometa oprostio i kapetan Borussije Kehl.