Olić i HSV idu dalje: Nevjerojatan povratak otpisanih u sudačkoj nadoknadi

Ivica Olić i Ivo Iličević i sljedeće će sezone biti dio Bundeslige.

Ivica Olić/Getty Images

HSV će i 52. godinu zaredom biti član najelitnijeg razreda njemačkog nogometa. Klub Ive Iličevića i Ivice Olića u neviđenoj se drami uspio spasiti ispadanja u doigravanju za Bundesligu protiv Karlsruhea pobjedom 1:2 u gostima, nakon što je prvi susretu Hamburgu završio remijem 1:1.

U prvom poluvremenu puno dominantnija momčad bio je HSV, no klub iz Hamburga za koji su od prve minute startala oba Hrvata, nije uspio kapitalizirati svoje šanse. I onda se dogodila drama u drugom poluvremenu.

Nakon izlaska Ivice Olića u 78. minuti, istoj onoj u kojoj je kod Karlsruhea ušao Yabo događa se neviđena erupcija oduševljenja na stadionu domaćina. Samo minutu nakon ulaska Yabo pogađa za vodstvo domaćih koje ih je tada vodilo u Bundesligu. U 86. minuti igru napušta Ivo Iličević, a tek tada počinje prava ludnica.

Ipak, slavlje je počelo prerano jer je u drugoj minuti sudačke nadoknade za izjednačenje pogodio Marcelo Diaz iz odlično izvedenog slobodnog udarca te se otišlo u produžetke u kojima u 115. minuti Nicolai Müller pogađa za pobjedu i ostanak HSV-a u prvoj njemačkoj ligi i 52. godinu zaredom što nije uspjelo niti jednoj drugoj momčadi u njemačkom nogometu.

HSV se i prošle sezone u doigravanju spasio od ispadanja, tada su zbog većeg broja golova u gostima bili bolji od Greuther Furtha. Iz Bundeslige su tako ispali Paderborn i Freiburg, dok su svoje mjesto među elitom pronašli Ingolstadt i Darmstadt.