Olić i Iličević u teškoj situaciji sa HSV-om

Uoči posljednjeg kola Bundeslige razlika između 13. i posljednje momčadi je mizerna četiri boda.

Ivica Olić/Getty Images

Pretposljednje 33. kolo donijelo je pregršt uzbuđenja u njemačkoj Bundesligi. Iako se prvak već odavno zna, borba za ostanak u elitnom razredu njemačkog nogometa nikada nije bila zanimljivija.

HSV Ivice Olića i Ive Iličevića koji su odigrali cijeli susret izgubio je u subotu na gostovanju kod posljednjeg Stuttgarta što ga je dovelo na 17. mjesto, ono koje vodi u drugu ligu. Sve je dobro počelo za momčad iz Hamburga koju je u vodstvo doveo Gojko Kačar u 13. minuti, ali do kraja poluvremena Gentner i Harnik donose vodstvo i konačnu pobjedu Švabama rezultatom 2:1. Time je Stuttgart zasjeo na 16. poziciju koja im jamči dodatne kvalifikacije protiv trećeplasirane momčadi iz druge lige.

Paderborn je pao na začelje ljestvice nakon poraza u Gelsenkirchenu od domaćeg Schalkea. Debitant u Bundesligi pao je tek u 89. minuti kada za pobjedu domaćih pogađa Huntelaar. U dresu Paderborna do 69. minute igrao je Hrvat Srđan Lakić.

Hannover je napravio veliki posao pobjedivši na gostovanju kod Augsburga rezultatom 1:2. Pogotke odluke u 24. i 55. minuti postigao je Stindl, dok je počasni pogodak za domaće zabio Hitz. Unatoč porazu, Augsburg i dalje drži šesto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu.

Veliki posao odradila je i Hertha koja je na domaćem terenu bez golova remizirala s gostujućim Eintrachtom iz Frankfurta i nalazi se na 13. poziciji, a njen prvi pratitelj Freiburg pobjedom nad Bayernom od 2:1 uvelike je povećao svoje nade u ostanak u elitnom društvu njemačkog nogometa.