Olympiacos iznenadio CSKA, Real lagano u finale Eurolige

U finalu ovogodišnje Eurolige igrat će domaćin Final Foura Real Madrid i grčki Olympiacos.

U finalu Eurolige vidjet ćemo reprizu iz 2013. godine kada je grčki Olympiacos slavio protiv Real Madrida. Ovog puta Real će biti još veći favorit jer, izuzev višestruko skuplje momčadi, oni su domaćini Final Foura. Grke nikako ne treba otpisati. Kako i bi kada je to momčad koja je u zadnje tri godine dva puta pokorila Europu.

U prvom polufinalu vidjeli smo toliko puta viđeni scenarij. Olympiacos je gubio i gubio da bi u samoj završnici nekako izvolijevao pobjedu. Junak je ponovno bio, a tko drugi nego Vassilis Spanoulis. Susret je završen rezultatom 70:68. Fenomenalni razigravač u prvih 37 minuta ubacio je samo dva poena, da bi potom u samoj završnici riješio utakmicu s 11 ubačaja. Georgius Printezis bio je najefikasniji kod slavljenika s 14. Rusku momčad predvodio je Nando de Colo s 18. Naturalizirani Hrvat u redovima Olympiacosa Oliver Lafayette igrao je devet minuta i zabio tri poena.

Real Madrid u drugom polufinalu bez većih problema svladao je Fenerbahče i tako dočekao priliku za osvetu Grcima zbog poraza iz 2013. Već na poluvremenu bilo je velikih 20 razlike i susret su bez problema priveli kraju. Gustavo Ayon predvodio je Madriđane s 18 poena, a K.C. Rivers ubacio je 17. Kod poraženih Andrew Goudelock zabio je 26. Luka Žorić igrao je šest minuta i pritom ubacio šest poena.

Finale je na rasporedu u nedjelju u 20 sati,a susret za treće mjesto igra se u 17.