ONE MAN SHOW: Lewandowski za devet minuta potopio viceprvaka Njemačke

Poljski reprezentativni napadač je u samo devet minuta zabio pet pogodaka za pobjedu nad Wolfsburgom.

Robert Lewandowski službeno je predstavljen u Bayernu gdje je naslijedio Mandžinu devetku/foto: Getty Images

Dvoboj između aktualnog prvaka i viceprvaka Njemačke, odnosno Bayerna i Wolfsburga na Allianz Areni trebao je biti derbi 6. kola Bundeslige, no Robert Lewandowski je u samo devet minuta ubio svu neizvjesnost.

Iako je pogotkom Daniela Caligiurija Wolfsburg vodio od 26. minute uz pogođen okvir gola u 39. minuti nakon što je nesmotreno sa svoga gola izašao Manuel Neuer, Bayern je u samo 15 minuta drugoga poluvremena uspio preokrenuti susret u svoju korist čime su ostali vodeći sa maksimalnih 18 bodova iz šest utakmica.

Glavni protagonist preokreta bio je poljski napadač Robert Lewandowski kojega je Pep Guardiola uveo tek početkom drugoga dijela što je Poljak obilato naplatio postigavši nevjerojatnih pet pogodaka u devet minuta.

Time nije uspio oboriti rekord Dietera Mullera koji je 1977. godine postigao šest pogodaka na jednoj utakmici, ali je zato od jučer vlasnik najbržeg hat-tricka u povijesti Bundeslige uz najbrže postignutih pet pogodaka na jednom dvoboju.

Od ostalih dvoboja Budeslige koji su igrani u utorak izdvajamo gostujuću pobjedu HSV-a nad Ingolstadtom od 1:0. U pobjedničkoj momčadi do 65. minute je igrao povremeni hrvatski reprezentativac Ivo Iličević, dok je Ivica Olić susret odgledao s klupe.

U srijedu se igra još pet dvoboja od kojih je najzanimljiviji onaj Hoffenheima i Borussije Dortmund koja je upisala pet pobjeda u isto toliko utakmica ove sezone.